Батьківський куточок


Милосердя ... Що воно означає? Словник тлумачить «милосердя» як готовність допомогти кому-небудь або простити що-небудь із жалю, як людинолюбство, і, напевно, праві ті, хто стверджує, що людина стала людиною лише тоді, коли відчула людяність до одноплемінника, жаль до когось не тому, що він «свій», а тому, що він – людина. Адже почуття милосердя давнє як світ.
            Як же виховувати милосердя в дітях в наш складний і десь недобрий час?
            Деякі батьки бояться виховувати дітей добрими словами. Перед тим, як відправити в школу, нерідко повчають: «Давай здачі!», «Не будь хлюпиком!»
І, повірте, майже не чути порад: «Будь добрим! Частіше посміхайся, умій ділитися». Хоча досвід показує. Що добрим бути легше. Таких люблять, не залишають у біді, прийдуть на поміч. Та й у власній майбутній родині нинішній підліток навряд чи підніме руку на дружину, на дітей, не віддасть у притулок старих немічних батьків. А звідки беруться озлоблені діти? Чи не
на дорослих мам і тат вони дивляться?
А чи часто ми говоримо дітям про милосердя? Чи вчимо їх бути чуйними? І чи не ми, дорослі, на ділі нерідко поводимося не так, як учимо дітей?
            І чи не в тім причина зростаючої жорстокості підростаючого покоління? Озирніться навколо – розбиті зупинки, знівечені ліфти, обписані нецензурщиною стіни. А рубрика «Кримінал» нерідко повідомляє і про серйозніші «подвиги» з боку дітей.
Вважається, що милосердя починається з тварин. Діти, які доглядають домашніх тварин набагато добріші.
…І все ж таки, може, почнемо дорогу милосердя із себе? З найпростішого? Знайдемо вранці кілька слів для тих, хто поряд. Поспішимо зателефонувати тому, хто чекає спілкування з нами? Або знайти годинку і сходити з дитиною до парку. Питань більше, ніж відповідей. Але з чогось починати треба. Тож успіхів вам у вихованні світлого й такого потрібного в наш час почуття милосердя.

Комментариев нет:

Отправить комментарий